MAGAZÍN KOMORNÍK

OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA DĚČÍN

Publikováno: 28. 12. 2019

Autor: Jiří Štajner - OHK Děčín

Obor: Strojírenství

Lokalita: Varnsdorf

Vzdělávání pro podnikání:

25. ROČNÍK TRADIČNÍ SOUTĚŽE EXPORTÉR ROKU

Vítězem letošního ročníku soutěže Exportér roku vyhlašované Hospodářskou komorou České republiky se stala automobilka Škoda Auto. V kategorii podle nárůstu exportu zvítězil přední světový výrobce obráběcích strojů z našeho regionu - TOS VARNSDORF. Zástupci firem převzali 9. 12. 2019 ocenění na slavnostním večeru v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Foto:

Letos poprvé se soutěžilo v celkem osmi kategoriích. Vítězem kategorie podle meziročního nárůstu exportu, TOS VARNSDORF, dokázala zvýšit vývoz o 77 %. Společnost se sídlem ve Varnsdorfu je předním světovým výrobcem obráběcích strojů, specializuje se na výrobu frézovacích a vyvrtávacích strojů a obráběcích center.

TOS VARNSDORF V RODINĚ PŘEDNÍCH SVĚTOVÝCH VÝROBCŮ OBRÁBĚCÍCH STROJŮ

TOS VARNSDORF a.s. patří ve svém oboru mezi přední světové firmy. Aby udržel své postavení, ročně investuje stovky milionů korun do vývoje nových produktů a modernizace výrobní základny. Nové konstrukce a výrobní technologie kladou stále větší nároky na znalosti a dovednosti lidí, kteří je tvoří a využívají.

KVALIFIKOVANÉ KÁDRY ŘEŠÍ TOS VARNSDORF VLASTNÍ ŠKOLOU

Intenzivní technický vývoj vytváří velké příležitosti pro lidi, kteří chtějí v životě něco dokázat a být ve svém oboru úspěšní. Právě pro takové žáky vznikla nová soukromá Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o., která zahájila svou činnost 1. 9. 2016 a letošní školní rok uvítala žáky v nové školní budově, která je součástí areálu firmy. Dobře připravení absolventi této školy nacházejí uplatnění nejen v TOSu, ale mají o ně velký zájem mnohé další firmy zaměřené na strojírenskou výrobu.

OHK DĚČÍN BLAHOPŘEJE

Jménem představenstva OHK Děčín firmě TOS gratulujeme. Vážíme si takových podnikatelských a společenských úspěchů, které mají pro rozvoj děčínského regionu mimořádný význam.

JINÉ ČLÁNKY